משרד בוטיק העוסק בתחומי קניין רוחני, פטנטים, זכויות יוצרים, סימני מסחר, מדגמים ואינטרנט

מחשבים ואינטרנט

מחשבים ואינטרנט

תביעות בתחום דיני מחשבים ואינטרנט וניסוח תנאי שימוש באתר, תקנון לאתר ומדיניות פרטיות

משרדנו עוסק בתחום הליטיגציה והתחום המסחרי בדיני מחשבים ואינטרנט. אנחנו מייצגים הן תובעים והן נתבעים, בתביעות הקשורות באינטרנט ומחשבים, בהליכים למתן סעד זמני לתפישת מחשבים והליכי כינוס נכסים הקשורים במחשבים (אנטון פילר), בהליכי ערעור מורכבים, בהליכי בוררות וגישור ובבוררויות של איגוד האינטרנט הישראלי על שמות מתחם. לעורכי הדין בפירמה יש ניסיון רב בהתמודדות עם המקרים המאתגרים ביותר בתיקי מחשבים ואינטרנט, בדרך כלל במקרים בעלי חשיבות אסטרטגית עצומה ללקוחותינו.

בנוסף משרדנו עסוק בתחום של ליווי משפטי לחברות אינטרנט, במסגרת ליווי זה אנו מנסחים את כלל המסמכים המשפטיים הרלוונטיים לחברת סטארטאפ בתחום האינטרנט ובהם: הסכמי רישיון, תקנון לאתר, תנאי שימוש לאתר, מדיניות פרטיות, מתן חוות דעת על פעילות ברשת ועוד... 

 
בשנת 2015 יצא לאור ספרנו "דיני אינטרנט במשפט המסחרי" - ספר אשר נכתב על ידי ד"ר יונתן דרורי, יותם וירז'נסקי, אוריה ירקוני ויהונתן בר-שדה. הספר סוקר ומנתח בפירוט את המשפט המסחרי בעולם המקוון, יסודותיו ומקורותיו, כמו גם את הוראות החוק והפסיקה בארץ ומחוצה לה.
 

כבוד השופט פרופ' עופר גרוסקופף בהקדמה לספר: "הספר ... מהווה ניסיון אמיץ ומעורר הערכה לפסוע בזהירות ובאופן מושכל בדרך החתחתים העומדת לפנינו בבואנו לדון בהסדרה המשפטית של העולם הווירטואלי. המחברים מנתחים שורה ארוכה של סוגיות הקשורות למה שניתן לכנות "משפט מסחרי מקוון"... ביחס לכל סוגיה הם משלבים במיומנות ובבקיאות סקירה נגישה של המציאות הטכנולוגית העדכנית, עם ניתוח מושכל ומלומד של הדין הישראלי ושל המשפט המשווה. על כן מקנה הספר לקורא הבנה טובה יותר של המציאות הווירטואלית, ושל הכלים המשפטיים הקיימים להסדרתה... הספר שלפנינו הוא מורה דרך לעולם חדש ומאתגר. בכך תרומתו הגדולה והחשובה, ועליה ראויים המחברים לשבחים".

 

הניסיון שלנו בתחום מחשבים ואינטרנט לקח אותנו אל שדות מגוונים ובהם תיקי לשון הרע באינטרנט, הפרת זכיות יוצרים באינטרנט, גניבת סודות מסחריים באמצעות מחשב, העתקה של קוד מקור, העתקה של תוכנת מחשב ומאגרי, חשיפת פרטי גולש, אחריות ספק ובעל אתר לפעולות גולש.

 

התיקים המרכזיים והמורכבים בתחום שטופלו לאחרונה על ידי עורכי הדין של הפירמה כוללים:

 

זכויות יוצרים בתקנון לאתר: ייצוג עו"ד במסגרת תובענה בעילת הפרה של זכויות יוצרים בתקנון לאתר. התיק התנהל בבית המשפט השלום בתל אביב.

  • זכויות יוצרים בתמונות עיתונות: ייצוג צלם מקצועי במסגרת תובענה בעילת הפרה של זכויות יוצרים בצילומי עיתונות של צלם מקצועי שפורסמו באינטרנט בלא מתן קרדיט וללא כל תשלום. התיק מתנהל בבית המשפט השלום ברמלה.
  • זכויות יוצרים בתמונות אומנותיות: ייצוג צלמת ויוצרת במסגרת תובענה בעילת הפרה של זכויות יוצרים בצילומי אומנות בהם נעשה שימוש בקמפיין פרסומי גדול באינטרנט בלא מתן קרדיט וללא כל תשלום. התיק מתנהל בבית המשפט השלום בתל אביב.
  • מדגמים במשחקי מחשב: ייצוג שתי רשתות קמעונאות מהגדולות בישראל העוסקות במוצרי צריכה כנגד חברת SONY העולמית, בסכסוך העוסק במדגם למוצרי סוני פלייסטיישן. התיק מתנהל בבית המשפט המחוזי מרכז.
  • תיק תפיסה וחיפוש בחצרים (צו אנטון פילר): ייצוג ספק תקשורת בתיק בינלאומי טכנולוגי, העוסק בתפיסת מחשבים בטענה של פגיעה בסודות מסחריים ופריצה אל מחשבים. התיק מתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים ובבית המשפט העליון בירושלים.
  • תוכנה וקוד מקור: ייצוג חברת תוכנה כנגד עובד לשעבר ובעל מניות אשר נטען כי עשה שימוש מפר בסודות החברה, במהלך ניהול התיק נתפסו מחשבים אצל העובד בטענה של פגיעה בסודות מסחריים. התיק מתנהל בבית המשפט המחוזי מרכז ובבית הדין לעבודה.
  • תיק פטנטים בינלאומי בתחום התוכנה: ייצוג חברת תקשורת מרכזית בהליכי מו"מ שעניינם הפרת פטנט למול חברת אפל העולמית וחברת מייקרוסופט העולמית.
  • תיק לשון הרע בפייסבוק: ייצוג תובע בתביעה בגין הפצת דברי לשון הרע באתר הרשת החברתית פייסבוק.

 

למידע נוסף ראו את הבלוג שלנו בנושא דיני מחשבים ואינטרנט...

תנאי שימוש - אתר DWO

סגור